İbn Haldun Üniversitesi

Sürekli Eğitim Merkezi

İbn Haldun Üniversitesinden “Arabuluculuk” Eğitimi


 

İbn Haldun Üniversitesinden “Arabuluculuk” Eğitimi

İbn Haldun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İHSEM) tarafından düzenlenen “Arabuluculuk Eğitimi” Bakırköy Taş Mektep Kampüsünde başladı.

Eğitim, 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ve ilgili yönetmelik kapsamında, arabuluculuk siciline kayıt olabilmek için Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan yazılı ve uygulamalı sınava giriş hakkı kazanabilmek açısından, adaylara gerekli bilgileri sağlamayı amaçlıyor.

84 saatten oluşan eğitime, mesleğinde en az 5 yıllık kıdeme sahip hukuk fakültesi mezunları katılıyor.

İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ali Yeşilırmak ve Dr. Yeliz Bozkurt Gümrükçüoğlu tarafından verilen toplu ve grup eğitimler haftanın 5 günü sürüyor.

14 modülden oluşan eğitimde “Arabuluculuk Nedir?”, “Arabuluculuk Sürecinin Temel İlkeleri”, “Arabulucu Kimdir?”, “Arabuluculuğun Aşamalarının Gözden Geçirilmesi”, “Hazırlık Aşaması”, “Başlangıç Aşaması”, “İnceleme Aşaması”, “Müzakere Aşaması”, “Sonuç/Anlaşma Aşaması”, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Farklılık ve Arabuluculuk”, “Uygulama Eğitimi” ve “Arabuluculuk Mevzuatı” başlıkları ele alınıyor.

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur